7 let, 12 mesecev

curling svetovno prvenstvo

Sobota, 3. 5. 2014, 10.34

Slovenska reprezentanca v curlingu do prvih zmag na svetovnem prvenstvu

V Dumfriesu na Škotskem je potekalo svetovno prvenstvo v curlingu za mešane dvojice. Slovenska reprezentanca je dosegla prvi zmagi v zgodovini svetovnih prvenstev. Prvak je postala Švica.

Slovensko reprezentanco sta na Škotskem zastopala Valentina Jurinčič in Jure Čulić. Odigrala sta osem tekem in dosegla dve zmagi. Gre za prvi zmagi slovenske reprezentance na svetovnih prvenstvih v curlingu.

Prvo sta dosegla proti Finski s končnim rezultatom 8:6, nato sta z rezultatom 11:4 premagala reprezentanco Brazilije, ki se je letos prvič udeležila svetovnega prvenstva. Ta izkupiček našo reprezentanco uvršča na končno 30. mesto od skupno 34 držav, pred Belorusijo, Nemčijo, Anglijo in Brazilijo, so sporočili s slovenske curling zveze.

V boj za kolajne so se uvrstile Madžarska, Švica, Švedska in Španija. V napeti finalni tekmi je z rezultatom 8:6 slavila Švica, drugo mesto pa je osvojila Švedska.

V tekmi za tretje mesto je nekoliko presenetljivo slavila Španija in tako osvojila prvo kolajno na svetovnih prvenstvih. Z rezultatom 7:4 je premagala reprezentanta Madžarske, ki sta branila naslov svetovnih prvakov.

S tem prvenstvom se je končala sezona curlinga, ki je bila za Slovenijo najuspešnejša do zdaj. Slovenski reprezentanti so se udeležili svetovnega prvenstva mešanih dvojic, evropskega prvenstva mešanih moštev, mladinskega evropskega prvenstva, evropskega prvenstva skupine C, prvič v zgodovini pa so se reprezentantke, s srebrno kolajno v skupini C, uvrstile tudi na evropsko prvenstvo skupine B.