19.03

7 let, 12 mesecev

Nedelja, 19. 6. 2011, 19.03

Slovenci v Pardubicah začeli z zmago

Slovenska hokejska reprezentanca v inline hokeju je na uvodni tekmi svetovnega prvenstva v čeških Pardubicah danes premagala Kanado s 6:4.

Slovenija igra v elitni skupini, njena tekmeca v predtekmovanju pa bosta še Slovaška in ZDA.

Junak prve tekme na SP je bil slovenski napadalec Matic Kralj, ki je dosegel kar štiri zadetke. Kanadčani so sicer bolje začeli, ob koncu prve četrtine dvakrat premagali vratarja Gašperja Krošlja, nato pa so pobudo prevzeli Slovenci in drugo četrtino dobili s 4:0. Tri gole je v tem delu dosegel Kralj, enega je dodal Domen Vedlin. V zadnjih dveh četrtinah je Kralj dosegel še en gol, enega pa je dodal Aleš Remar.

Slovenija bo v predtekmovalni skupini A v ponedeljek ob 20. uri igrala z Američani, v torek pa ob 14. še s Slovaki.

Na SP sodeluje 16 reprezentanc, osem v elitni skupini, ki se bodo borile za medalje, ter osem v diviziji I. Poleg Slovenije, ZDA in Slovaške so med elito še Finska, Češka, Švedska in Nemčija. V diviziji I so Avstrija, Avstralija, Velika Britanija, JAR, Hrvaška, Madžarska, Argentina in Nova Zelandija. Zlato z lanskega SP v hokeju na rolerjih bodo branili Američani, Slovenija je bila lani na Švedskem peta.

Slovenske barve v Pardubicah pod vodstvom selektorja Roka Rojška branijo vratarja Gašper Krošelj in Peter Škrabelj, branilci David Slivnik, Domen Vedlin, Jan Loboda, Nejc Berlisk, Matevž Erman ter napadalci Matic Kralj, Anže Kuralt, Ken Ograjenšek, Aleš Remar in Dejan Žemva.