1. 11. 2008,
18.59

Sobota, 1. 11. 2008, 18.59

Slovenci boljši od Dancev

Slovenska rugby reprezentanca je v drugi tekmi novega cikla tekmovanj za FIRA evropsko prvenstvo v skupini B 3. divizije dosegla pomembno zmago na težkem gostovanju proti reprezentanci Danske.

Prvi polčas so po zadetku v zaključku dobili Danci z rezultatom 14:13. Tekma je bila ves čas zelo trda in izenačena. Da je bilo na igrišču res zelo napeto, dokazujejo tudi izključitve saj so si Slovenci prislužili kar 3 in praktično cel drugi polčas odigrali brez enega igralca. Na koncu so po pogumni igri, v kateri je tokrat odlično odigral skram, slavili Slovenci z rezultatom 19:25.

Slovenci tako tudi v novem ciklu tekmovanj za evropsko prvenstvo FIRA v kvalitetnejši skupini ostajajo neporaženi, naslednja preizkušnja pa jih čaka že prihodnji konec tedna, ko se bodo pomerili z reprezentanco Avstrije na Dunaju.

Za Slovenijo so nastopili in dosegli točke: Potnik, Sambol, Hočevar 10, Gobec, Krsmanović, Miljuš, Volavšek D. (Djuratović), Jović, Slavec (Magušar), Ahačič (Kavčič 2), Kralj, Volavšek U. (Mrak), Jelenčić, Kos 5, Burnik 8, Gombač in Serafin.