Thermometer Blue 0,03

Simone Biles

Sreda, 28. 6. 2023, 21.44

Simone Biles se vrača

Simone Biles | Simone Biles bo prvič po olimpijskih igrah v Tokiu nastopila na tekmovanju. | Foto Guliverimage

Simone Biles bo prvič po olimpijskih igrah v Tokiu nastopila na tekmovanju.

Ameriška gimnastična zvezdnica Simone Biles bo prvič po olimpijskih igrah v Tokiu nastopila na tekmovanju, potem ko se je prijavila na tekmovanje US Classic v ZDA, je sporočilo ameriške gimnastične zveze povzela francoska tiskovna agencija AFP. To bo njen prvi nastop po OI, saj se je zaradi skrbi za duševno zdravje in varnost umaknila s tekmovanj.

"Prijava ... ne zagotavlja udeležbe," je sicer tamkajšnja gimnastična zveza opozorila v izjavi. Tekmovanje je na sporedu 4. in 5. avgusta, za štirikratno olimpijsko prvakinjo pa bi bil to prvi nastop po Tokiu 2021.

"Vsak športnik je na drugačnem mestu v svoji sezoni in karieri, zato bomo podpirali vsakega od njih, kjerkoli na svoji poti je," je dejala predstavnica zveze Stefanie Korepin.

Leta 2016 je Biles v Rio de Janeiru osvojila štiri zlate medalje. V Tokio je prišla kot velika favoritinja, a se je tam borila z izgubo ravnotežja v zraku, na koncu pa je osvojila srebrno in bronasto ekipno medaljo.

Na svetovnih prvenstvih je osvojila 25 medalj, od tega 19 zlatih. Leta 2022 ji je ameriški predsednik Joe Biden podelil predsedniško medaljo svobode.