Sobota, 10. 11. 2018, 14.14

Grand prix, Taškent

Še en odmeven dosežek slovenskega juda

Andreja Leški | Foto Urban Urbanc/Sportida

Slovenska judoistka Andreja Leški je na grand prixu v Taškentu v kategoriji do 63 kilogramov osvojila tretje mesto. Martin Hojak v kategoriji do 73 kilogramov in Patricija Brolih v kategoriji do 70 kilogramov sta izgubila uvodno borbo in ostala brez uvrstitve.

Adrian Gomboc OI Rio 2016
Sportal Gomboc v Taškentu ugnal vso konkurenco, na zmagovalnem odru tudi Kajzerjeva

Leškijeva je uvodoma premagala Španko Isabel Puche, nato Mongolko Gankhaich Bold, v polfinalu pa je izgubila proti drugi Mongolki Mungunchimeg Baldorj. V borbi za bron je bila boljša od Španke Cristini Cabani Perez.

V petek je Adrian Gomboc zmagal v kategoriji do 66 kilogramov. Kaja Kajzer je bila v kategoriji do 57 kilogramov tretja.