ritmična gimnastika Jekaterina Vedenejeva

Petek, 29. 10. 2021, 14.47

SP v ritmični gimnastiki 2021

Rusinje najboljše na svetu

Jekaterina Vedenejeva | Slovenska reprezentantka Jekaterina Vedenejeva se je uvrstila v sobotni finale mnogoboja. | Foto Guliverimage

Rusinje so na 38. svetovnem prvenstvu v ritmični gimnastiki v Kitakyushuju na Japonskem osvojile zlato medaljo v skupinskih sestavah. V današnjem mnogoboju, seštevku dveh sestav, so za prikazano s petimi žogami ter 3 obroči/2 paroma kijev zbrale 88,350 točke. Druge so bile Italijanke (86,000), tretje pa Belorusinje (85,400).

Jekaterina Vedenejeva
Sportal Jekaterina Vedenejeva je na SP v ritmični gimnastiki s trakom zasedla sedmo mesto

Slovenske barve na Japonskem zastopa le Jekaterina Vedenejeva. V četrtek je v finalu s trakom zasedla sedmo mesto in se uvrstila tudi v finale mnogoboja, ki bo v soboto. V boju za medalje bo nastopilo 18 tekmovalk. V kvalifikacijah je bila najboljša Rusinja Dina Averina.

Sedemindvajsetletna Vedenejeva, Rusinja iz Irkutska, ki od leta 2018 zastopa Slovenijo, je kot prva predstavnica Slovenije v ritmični gimnastiki nastopila na olimpijskih igrah. V Tokiu je letos v mnogoboju zasedla 16. mesto.

Na prejšnjem SP v Bakuju septembra 2019 je bila Vedenejeva že finalistka mnogoboja, bila je na 17. mestu.