Petek, 27. 1. 2017, 23.08

Umetnostno drsanje, evropsko prvenstvo, Ostrava

Rusinja ni predala evropske krone

Jevgenija Medvedeva | Foto Reuters

Ruska umetnostna drsalka Jevgenija Medvedeva je na evropskem prvenstvu v Ostravi ubranila naslov evropske prvakinje. Sedemnajstletna Medvedeva je bila najboljša že lani v Bratislavi, prav tako slavila tudi na svetovnem prvenstvu v Bostonu. Druga je bila njena rojakinja Ana Pogorilaja, tretja pa Italijanka Carolina Kostner.

Medvedeva je tako nadaljevala zmagovito serijo, ki jo je v članski konkurenci začela na lanskem evropskem prvenstvu v Bratislavi, nadaljevala pa na svetovnem prvenstvu v Bostonu. V vodstvu je bila že po kratkem programu, na koncu pa je slavila z 229,71 točke. Leto dni starejša Pogorilaja je na drugem mestu tekmovanje končala z 211,39 točke, tretjeuvrščena Kostnerjeva pa z 210,52.

Za Kostnerjevo, ki se je na velika tekmovanja vrnila po skoraj treh letih, je bila to že deseta kolajna na evropskih prvenstvih, kar petkrat pa je bila zlata. Devetindvajsetletno Italijanko je italijanski olimpijski komite januarja leta 2015 zaradi dopinških prekrškov kaznoval s 16-mesečno prepoved nastopanja. Očitali so ji, da je vedela za zlorabo dopinga pri svojem nekdanjem partnerju Alexu Schwazerju, olimpijskem prvaku v hitri hoji.

Edina slovenska udeleženka evropskega prvenstva v umetnostnem drsanju v Ostravi, Celjanka Daša Grm, je nastope zaključila po kratkem programu. Zasedla je 26. mesto in za dve mesti zgrešila uvrstitev v prosti program.