10.52

judo Lucija Polavder Ana Velenšek

Nedelja, 1. 12. 2013, 10.52

Polavderjeva in Velenškova v Tokiu ostalih praznih rok

Prestolnica svetovnega juda Tokio se je še enkrat izkazala za težko osvojljivo trdnjavo. To sta na lastni koži občutili slovenski judoistki Lucija Polavder in Ana Velenšek.

Druga je v kategoriji do 78 kilogramov ostala brez uvrstitve po porazu v uvodnem boju z japonsko borko, enaka usoda pa je v kategoriji nad 78 kilogramov doletela tudi Polavderjevo. Na grandslamu v japonski prestolnici je tekmovalo 336 tekmovalcev iz 46 držav. Lucija Polavder je morala uvodoma priznati premoč Kanae Yamabe, za Velenškovo pa je bila premočna Tomomi Okamura.

Edini uspešen nastop za slovensko izbrano vrsto je bil tako v Tokiu v soboto. Aktualni evropski prvak je na tekmi velikega slama v Tokiu osvojil tretje mesto v kategoriji do 73 kilogramov. Do polfinala je nastopil brezhibno, nato pa v polfinalu izgubil s Korejcem Bang Gui-Manom s kaznijo po podaljšanem boju. Pred tem je predčasno z iponi premagal Tomasa Bringasa iz Čila, Japonca Hirojukija Akimota in Brazilca Alexa Williama Pombo da Silvo. V boju za bron je Drakšič ugnal še Francoza Pierra Duprata.

V soboto sta brez uvrstitev ostali Tina Trstenjak (do 63 kilogramov) in Anka Pogačnik (do 70 kilogramov), v petek pa sta izpadla Matjaž Trbovc v kategoriji do 66 kilogramov in Vlora Beđeti v kategoriji do 57 kilogramov.