Nedelja, 26. 3. 2017, 16.01

7 let

Peršetova druga v Izraelu

Špela Perše

Olimpijka Špela Perše je na evropskem pokalu daljinskih plavalcev v izraelskem Eilatu osvojila drugo mesto na 10-kilometrski olimpijski razdalji. V sklepnem sprintu je bila po dobrih dveh urah od plavalke radovljiškega kluba za dobro sekundo hitrejša le Madžarka Katalin Somenek. Še devet sekund več je zaostala tretje Madžarka Nikolett Szilagyi.

Na dobrih "10 minut hitrejši" moški tekmi se je zmage veselil Madžar Kristof Rasovszky pred Rusoma Kirilom Abrosimovom in Jevgenijem Dračevom. Prvič je na 10-kilometrskem maratonu nastopil tudi evropski, svetovni in olimpijski prvak na 1500 m prosto Italijan Gregorio Paltrinieri, ki pa se je moral zadovoljiti s četrtim mestom.

"Užival sem na tekmi, skušal biti vseskozi z vodilnimi, a v zadnjem krogu se mi je zdelo, da izgubljam energijo. Še vedno pa je bila to lepa izkušnja, popolnoma drugačna od tiste v bazenu in veliko sem se naučil," je po temi dejal Paltrinieri.

Po daljšem premoru se bo evropski pokal nadaljeval 1. julija v Barceloni.