Thermometer Blue 0

Sobota, 29. 7. 2017, 10.55

Oražmova enajsta v Bakuju, Čeper peti v mladinski konkurenci

trap | Foto Sportida

Slovenska strelka Renata Oražem je na evropskem prvenstvu malega in velikega kalibra ter puško šibrenico v Bakuju zasedla enajsto mesto v disciplini velikokalibrska puška leže na 300 metrov. Oržamova je zadela 585 krogov, zmagala pa je Švedinja Elin Ahlin (594) pred Avstrijko Olivio Hofmann (591) in Švedinjo Anno Normann (589).

V azerbajdžanski prestolnici se je le dan po srebrni kolajni Jasmine Maček in Tomaža Blazinška na mešani ekipni tekmi v trapu izkazal tudi nadarjeni slovenski strelec Jože Čeper, ki je v mladinski konkurenci zasedel peto mesto v disciplini MK pištola na 25 metrov.

Član SD Vremščica je v natančnem streljanju zadel 288, v hitrostrelnem 266 krogov, skupnih 574 krogov pa mu je na koncu prineslo peto mesto. Enako število krogov sta imela tudi tretjeuvrščeni Rus Danil Šihov in četrtouvrščeni Ukrajinec Jurij Kolesnik, oba pa sta imela večje število krogov v zadnji seriji in takoimenovanih "notranjih desetk", tako da sta se uvrstila pred Čeperjem.

Na petkovi ženski mladinski tekmi z MK pištolo na 25 metrov je Jagoda Tkalec osvojila 11. mesto v disciplini MK pištola na 25 m, potem ko je zadela 563 krogov (282+281). Na mladinski tekmi v trapu je Rene Maček zasedel 19. mesto, potem ko je zadel 102 glinasta goloba, drugi slovenski predstavnik Miha Nahtigal (100) pa je zasedel 22. mesto.

V nedeljo bodo na strelsko črto stopili Rajmond Debevec, Robert Markoja in Dušan Ziško, pred njimi je tekma z velikokalibrsko puško leže na 300 metrov. Na ženski članski tekmi v disciplini VK puška trojni položaj 300 metrov bo slovenske barve zastopala Oražmova.