jadranje Emirates Oracle pokal Amerike

Torek, 13. 6. 2017, 8.05

Novozelandska jadrnica bo izzvala ameriško

Oracle Team ZDA | Foto Reuters

Na Bermudih se je končala jadralna regata, ki je določila finalista na 35. pokalu Amerike. Gre za enega najstarejših pokalnih tekmovanj na svetu, v finalnem dvoboju izzivalcev pa je posadka Emirates Team New Zealand s 5:2 premagala švedski Artemis Racing in se bo tako za naslov merila z ameriško ekipo Oracle Team USA.

S tem se bosta 17. junija za naslov najboljšega po letu 2013 vnovič merili novozelandska in ameriška posadka, ki brani naslov. Pred štirimi leti so Novozelandci v finalu vodili že z 8:1, a osmih zaključnih priložnosti niso znali spremeniti v zmago.

Namesto tega je jadrnici Oracle Team USA s krmarjem Jimmyjem Spithillom z 9:8 uspel eden najbolj neverjetnih podvigov v športni zgodovini, ko je ekipa visok zaostanek spremenila v zmago.

Krmar Peter Burling (levo) je lani v Riu de Janeiru osvojil zlato medaljo za Novo Zelandijo. | Foto: Reuters Krmar Peter Burling (levo) je lani v Riu de Janeiru osvojil zlato medaljo za Novo Zelandijo. Foto: Reuters

Emirates Team New Zealand zdaj v povratnem dvoboju napoveduje, da se bo pokal vrnil na Novo Zelandijo. "Tu smo, da pokal vrnemo na Novo Zelandijo," je po tokratni uvrstitvi v finale dejal krmar Peter Burling, ki je s 26 leti najmlajši krmar na pokalu Amerike.