30. 11. 2007,
13.45

Petek, 30. 11. 2007, 13.45

Mariborčanke boljše od Ukrajink

Odbojkarice Nove KBM Branika so v prvi tekmi drugega kroga pokala Challenge doma premagale ukrajinsko Orbito Zaporožje.

Po nervoznem začetku, na katerem je bil izid trikrat izenačen, so Mariborčanke prevzele vajeti v svoje roke. Kmalu so povedle s 14:6 in vprašanja, kdo bo dobil prvi niz, ni bilo več. Razigrana je bila predvsem Marina Novosel. Drugi niz se je začel z vodstvom gostij 2:0, toda to je bila zgolj slučajnost. Z delnim izidom 6:0, so domače ušle, pozneje povedle s 14:7 in niz zanesljivo pripeljale do konca. Ko sta se razigrani Novoselovi z dobro igro pridružili še Maja Guštin in Marina Cvetanovič, je bilo jasno, da Ukrajinke nimajo česa iskati. Gostiteljice so nizale točko za točko, po 60 minutah je neenakovreden dvoboj končala Cvetanovičeva.