Ponedeljek, 26. 11. 2007, 17.29

Mankoč tokrat najhitrejši

Slovenski plavalci so se v nedeljo odlično odrezali na mednarodnem plavalnem mitingu v Zagrebu.

Peter Mankoč je na 100 metrov delfin z dosežkom 52,24 sekunde zmagal.

V nedeljo pa so bile razpoložene tudi plavalke. Olimpijina Nina Sovinek je na 100 m prosto s 56,47 osvojila tretje mesto, enako uvrstitev je njena sestra Maja zabeležila na 100 m hrbtno (1:03,03) ter Radovljičanka Nina Cesar na 400 m prosto (4:11,62). Slednja je ob tem osebni rekord popravila za skoraj pet sekund.

Blizu stopničkam je bila tudi Nika Kozamernik, ki se je na 200 m delfin morala zadovoljiti s četrtim mestom (2:22,14), takoj nato pa je nastopila še na 400 m prosto, kjer je bila s 4:23,69 sedma. Maja Cesar je na 100 m mešano zasedla osmo mesto (1:08,02).