lestvica icf

Špela Ponomarenko Janić in Anja Osterman ugnali vso konkuenco

Špela Ponomarenko Janić in Anja Osterman | Špela Ponomarenko Janić in Anja Osterman sta se zavihteli povsem na vrh med ženskimi kajakaškimi dvojci. | Foto Nina Jelenc

Špela Ponomarenko Janić in Anja Osterman sta se zavihteli povsem na vrh med ženskimi kajakaškimi dvojci.

Mednarodna kajakaška zveza (ICF) je izdala lestvico tekmovalcev v sprintu na mirnih vodah za sezono 2019, na kateri sta se slovenski sprinterki Špela Ponomarenko Janić in Anja Osterman zavihteli povsem na vrh med ženskimi kajakaškimi dvojci. ICF pri razporejanju na lestvici za točkovanje upošteva svetovne pokale in svetovno prvenstvo.

Tako na 200- kot 500-metrski razdalji sta na vrhu Ponomarenko Janićeva in Ostermanova, ki sta prikazali res odlično sezono, v kateri sta osvojili štiri kolajne na svetovnih pokalih, od tega dve zlati, srebro in bron na svetovnem prvenstvu ter olimpijsko vozovnico za Tokio 2020.

Med kajakašicami na 500 metrov je Mia Medved zasedla 35. mesto, na 200 m pa je 49. Med kajakaši je Jošt Zakrajšek na 1000 m uvrščen na 15. mesto, na 5000 m pa je na sedmem mestu. Med moškimi kajakaškimi dvojci na 200 metrov sta Vid Debeljak in Rok Šmit zasedla 16. mesto.

Debeljak in Šmit sta veslala tudi v kajakaškem enojcu. Debeljak je na 200-metrski razdalji v letošnji sezoni zasedel skupno 13. mesto, Šmit pa 46., na 500 m pa je bil Šmit 26., so sporočili iz Kajakaške zveze Slovenije.