25. 1. 2008,
19.51

Petek, 25. 1. 2008, 19.51

Kostnerjeva vodi, Poštičeva končala z nastopi

Italijanska umetnostna drsalka Carolina Kostner vodi po kratkem programu na evropskem prvenstvu v Zagrebu.

Branilka naslova ima tako najboljše izhodišče pred sobotnim prostim programom, za njo sta se na drugo in tretje mesto uvrstili finski predstavnici Kiira Korpi in Laura Lepisto.

Edini slovenski predstavnici Teodori Poštič se je nastop povsem ponesrečil, saj je kar nekajkrat po skokih končala na ledu, na koncu pa je zasedla 35. mesto med 40 nastopajočimi.

Rusa Oksana Domnina in Maksim Šabalin sta na evropskem prvenstvu v umetnostnem drsanju v Zagrebu s skupnim zbirom 207,14 točke osvojila naslov prvakov med plesnimi pari in ob tem v žep pospravila tudi 20.500 evrov denarne nagrade.

Srebro sta si priplesala Francoza Isabelle Delobel in Olivier Schoenfelder (205,92 točke), na tretji stopnički pa je končal še en ruski par: Jana Hohlova - Sergej Novicki (197,06).