16.21

6 let, 7 mesecev

Thermometer Blue 0,08

Nedelja, 4. 9. 2016, 16.21

Kaplan in Klemenčeva državna prvaka, Skaza in Planko na stopničkah evropskega pokala

Planko triatlon bled | Foto Triatlonska zveza Slovenije

Bled je gostil triatlonsko tekmo, ki je štela za naslove državnih prvakov na olimpijski razdalji, in preizkušnjo v okviru mladinskega evropskega pokala. Najboljša Slovenca na prvi sta bila Jaka Kaplan in Maruša Klemenc, na drugi pa Eva Skaza in Matevž Planko.

Na mladinskem evropskem pokalu se je pomerilo več kot 100 mladincev iz 20 držav, po 400 m plavanja, 13 km kolesa in 3,3 km teka pa je prva skozi cilj prišla 19-letna Eva Skaza iz TK Maribor. Tri leta mlajša Tjaša Vrtačič iz TK Kamnik je bila peta, za drugouvrščeno Avstrijsko Pio Totschnig pa je zaostala le za 18 sekund. Pri mladincih je zmagala Izraelec Sagu Ran, pet sekund za njim je skozi cilj prišel Matevž Planko iz TK Kamnik.

Planko triatlon bled | Foto: Triatlonska zveza Slovenije Foto: Triatlonska zveza Slovenije Največjo udeležbo so organizatorji na Bledu zabeležili v popoldanski preizkušnji olimpijskega triatlona, ki je štela tudi za državno prvenstvo. V absolutni moški konkurenci je zmagal Madžar Bene Bicsah, naslov državnega prvaka pa je osvojil 20-letni Jaka Kaplan TK Riko Inles Ribnica. Z zaostankom 10 sekund je drugo mesto osvojil Urh Klenovšek it TK Trisport Kamnik, tretji pa je bil Tine Lovrečič iz TK Ajdovščina.

V absolutni ženski konkurenci je zmagala Madžarka Sarszegi Noemi. Drugo mesto je osvojila 22-letna Maruša Klemenc iz TK Utrip, ki je postala tudi državna prvakinja. Državna podprvakinja je postala legenda slovenskega triatlona Nataša Nakrst, tretje mesto pa je osvojila Nina Mandl it TK Multisport klub Krško.