2. 1. 2008,
14.07

Sreda, 2. 1. 2008, 14.07

Jovčev se bo po OI poslovil

Jordan Jovčev, najboljši bolgarski telovadec, je napovedal, da se bo po olimpijskih igrah v Pekingu poslovil od tekmovanj.

"Nisem več rosno mlad, težko bi našel motiv, da bi še nastopal," je razloge za odhod v pokoj razložil 34-letni Bolgar, ki najboljše rezultate dosega na krogih in v parterju. V obeh disciplinah je bil leta 2001 in 2003 svetovni prvak, na olimpijskih igrah - igre v Pekingu bodo že njegove pete - pa je zbral že štiri kolajne, eno srebrno ter tri bronaste.

Zlata kolajna mu še manjka, a ne verjame, da bi jo lahko v Pekingu osvojil. "Vsako leto je težje tekmovati na visoki ravni. Prihajajo mlajši, ki jih bo težko premagati. Če bi osvojil še eno bronasto kolajno, bi bil zelo zadovoljen," je dejal telovadec, ki živi in trenira v ZDA, poznan tudi po tem, da je na olimpijskih igrah v Atenah doživel veliko krivico. Strokovnjaki so si bili namreč enotni, da je na krogih pokazal najboljšo vajo, toda sodniki so zlato kolajno "podarili" domačemu Demosthenesu Tampakosu.