12. 12. 2007,
11.30

Sreda, 12. 12. 2007, 11.30

Izgubili so za niz

Odbojkarji Marchiola Prvačine so na prvi tekmi 3. kroga pokala challenge izgubili proti SC Berlinu z 2:3. Povratna tekma bo v sredo, 19. decembra, v Berlinu.

Odbojkarji Marchiola Prvačine so po dveh urah izgubili prvo tekmo tretjega kroga pokala challenge. Prvačani so obračun s trenutno drugouvrščeno ekipo nemške lige izvrstno začeli in uvodna dva niza dobili, v nadaljevanju pa je favoriziranemu Berlinu le uspel preobrat.

Prvi niz je postregel z izenačeno igro. Pri prvem tehničnem odmoru so z 8:7 vodili gostje, pri drugem pa prav tako tesno s 16:15 domači. Slednjim je odločilna prednost uspela v sami končnici, ko so povedli z 18:15 ter kasneje tudi s 24:21. Zelo podobno se je odvijal tudi drugi niz. Čeprav je Marchiol Prvačina znova vodila s 24:21, pa je Berlinčanom skorajda uspel preobrat, toda varovanci Danila Berlota so v ključnem trenutku znova prišli do zmage in vodstva v nizih z 2:0.

Nemci se niso predali in v končnici tretjega, prav tako zelo zanimivega in izenačenega niza, napovedali preobrat, pa čeprav so Primorci pri izenačenju na 22 zamudili sijajno priložnost za vodstvo in morebiti tudi gladko zmago. V četrtem nizu so imeli znova pobudo Berlinčani, ki pa so si odločilno prednost priigrali šele po drugem tehničnem odmoru (13:16), ko so ušli na neulovljivih 21:14. V "tie-breaku" so se prve točke veselili gostitelji, naslednje štiri pa so dobili gostje, ki so vodili tudi s 7:3. Prvačani se niso predali in se nasprotniku nevarno približali na 7:8, kaj več pa jim ni uspelo, saj so bili v odločilnih trenutkih znova bolj zbrani Nemci, ki so se po zmagi v Novi Gorici približali uvrstitvi v 4. krog tega evropskega tekmovanja.