18.59

8 let, 1 mesec

Nedelja, 20. 1. 2008, 18.59

Isakovičeva potrdila dobro formo

Plavalci so v Kranju opravili tudi z nedeljskim tekmovanjem na mednarodnem mitingu Zvezda 2008. Vnovič je za najboljše izide poskrbela Radovljičanka Sara Isakovič.

Isakovičeva je na 200 m prosto z 2:00,28 dosegla izid, ki je po mednarodnih tablicah vreden kar 928 točk. Zelo dobro je z 1:01,23 nastopila tudi 100 m delfin.

Slovenska reprezentantka Sara Isakovič je bila z doseženimi izidi seveda zelo zadovoljna, saj je še v polnem treningu, utrujena, kljub temu pa so dosežki že na zavidljivi ravni: "Ne le doseženi izidi, tudi taktično sem plavala zelo dobro. Na 200 m prosto sem si sicer želela izid pod dvema minutama, kar mi ni povsem uspelo, zato pa sem zadovoljna predvsem z drugimi stotimi metri, saj sem obrnila 59,4, nazaj pa plavala pod 1:01 minute. Le 20 minut kasneje mi je na 100 delfin uspelo plavati 1:01, že v soboto pa sem se osebnemu rekordu na 100 m prosto približala na šest desetink sekunde, pa tudi na 200 delfin sem končno spet dosegla dober izid. Nastop v Kranju je bil zato zame tudi zelo kakovosten trening."

Na priprave v Mehiko

Za plavalce po mitingu v Kranju ni počitka. Del reprezentantov se odpravlja na priprave v Mehiko, kjer pa ne bo časa za oglede znamenitosti. Isakovičeva dodaja: "Tja grem prvič, a za kaj drugega kot garanje praktično ne bo časa. Upam, da se bo opravljeno delo potem videlo poleti v bazenu." Ob radovljiških reprezentantih Sari Isakovič, Anji Klinar in Luki Turku bosta v Mehiki trenirala tudi oba "prsača" Triglavan Emil Tahirovič in Koprčan Matjaž Markič.

Med ostalimi nedeljskimi rezultati velja omeniti še zmago Radovljičana Luke Turka na 1500 m prosto (16:17,27), uspeh njegovih klubskih sotekmovalk Monike Močnik (8:56,62) na 800 in Teje Zupan (17:20,89) na 1500 m prosto, pa zmago Anje Klinar na 200 m mešano (2:18,08 - 863 točk). Na 100 m hrbtno je soliden dosežek z 1:05,10 uspel plavalki Olimpije Maji Sovinek, na 200 m prsno pa z 2:40,59 tudi Ravenčanki Viti Sonjak.