22. 12. 2007,
22.30

Sobota, 22. 12. 2007, 22.30

Grkinje tudi v drugo premočne

V povratni tekmi 3. kroga evropskega pokala challenge so odbojkarice ekipe TPV Novo mesto doma izgubile z 0:3 (-17, -18, -27).

Ne glede na končni rezultat, je bilo v dvorani Marof kar razburljivo. Gostiteljice so v prvem nizu dobro igrale, a so bile v končnici nezbrane in nepazljive, kar so gostje s pridom izkoristile. Sredi prvega niza je bilo namreč še 15:13 za domačo ekipo, toda Grkinje so do konca niza Novomeščankam prepustile le še dve točki.

Bržkone odločilni trenutek dvoboja se je zgodil v drugem nizu, ko se je pri izidu 2:4 poškodovala domača kapetanka in najboljša igralka Jana Vernig. Šok po odhodu Vernigove z igrišča je pri gostiteljicah trajal dolgo, kar so izkušene gostje pretvorile v prepričljivo vodstvo z 11:3, in 15:7. Domače odbojkarice so nato zaostanek nekoliko zmanjšale, a dvomov o zmagi Grkinj vendarle ni bilo.

Novomeščanke so izjemno hrabro igrale v tretjem nizu. Z dobrim blokom in igro v polju so povedle s 6:1 in 12:6. Gostujoči trener se je odločil za nekaj menjav, kar mu je sprva prineslo zmanjšanje zaostanka na štiri točke, ko pa se je razigrala srbska odbojkarica Jelena Lozančič, so Grkinje tekmice ujele pri 19 točki. Izenačeno je bilo nato vse do končnice, prvo zaključno žogo pa so si priigrale odbojkarice Panathinaikosa, ki pa so jo zapravile, tako kot tudi naslednjo. Pri 27:26 so na žalost domačega občinstva drugo zaključno žogo zapravile tudi Novomeščanke, ki so nato zapored izgubile še dve točki, kar je pomenilo zmago gostij.