Nedelja, 8. 10. 2017, 23.16

Svetovno prvenstvo, Montreal

Po točkovni drami se je smejalo Japoncu

Kenzo Shirai | Foto Reuters

Zadnji dan 47. svetovnega prvenstva v športni gimnastiki v Montrealu so se naslovov veselili Japonec Kenzo Shirai na parterju, Kitajec Zou Jingyuan na bradlji ter Hrvat Tin Srbić na drogu, med telovadkami pa sta največ pokazali Nemka Pauline Schäfer na gredi in Japonka Mai Murakami na parterju.

Japonec Kenzo Shirai je v prvi finalni odločitvi zadnjega dne svetovnega prvenstva v športni gimnastiki v Montrealu osvojil svoj drugi naslov prvaka na tem SP, skupno pa tretjo kolajno v Montrealu. Po zlatu na parterju je Shirai, tudi bronast v kraljevski disciplini mnogoboju, danes na preskoku osvojil nov naslov z najmanjšo možno prednostjo - 0,001 točke. Zahvaljujoč eni tisočinki točke je 21-letnik s 14,900 slavil zmago pred Ukrajincem Igorjem Radivilovom (14,899). Tretji je bil Korejec Kim Hansol (14,766).

Skupno ima Shirai že pet zlatih kolajn s SP, na lanskih olimpijskih igrah v Riu pa je osvojil naslov olimpijskega prvaka z japonsko ekipo.

Tudi naslov na bradlji je odšel v Azijo v roke Kitajca Zou Jingyuana, ki je prvenec na SP kronal kar z zlatom. Zmago je slavil s 15,900 točke pred Ukrajincem Olegom Vernjajevom (15,833), sicer olimpijskim prvakom v tej disciplini tretji pa je bil Rus David Beljavskij (15,266), bronast z OI.

Hrvaški mladenič zlat na drogu

Na drogu je za veselje v hrvaški izbrani vrsti poskrbel 21-letni Tin Srbić, ki je s 14,433 točke osvojil svetovni naslov pred olimpijskim prvakom iz Londona 2012 Nizozemcem Epkejem Zonderlandom (14,233), tretji pa je bil še en nizozemski telovadec Bart Deurloo (14,200).

Nemka pisala zgodovino

Telovadke so se danes pomerile v finalih na gredi in parterju. Na gredi je do zgodovinske zmage prišla Pauline Schäfer, ki je prva Nemka v 83-letni zgodovini SP, ki je osvojila svetovni naslov. Nemška telovadka je zmagala s 13,533 točke pred Američanko Morgan Hurd (13,400), ki je osvojila mnogobojsko krono, ter rojakinjo Tabeo Alt (13,300).

Japonka Mai Murakami se je razveselila zlata na parterju, kar je njena prva kolajna s SP. S 14,233 je na drugo mesto potisnila Američanko Jade Carey (14,200), tretja je bila Britanka Claudia Fragapane (13,933).

Naslednje svetovno prvenstvo bo že prihodnje leto, ko se bodo konec oktobra telovadci pomerili v Dohi.