7 let, 12 mesecev

Ponedeljek, 26. 11. 2007, 22.05

Drugi mesti za Mankoča in Klinarjevo

Radovljičanka Anja Klinar in Ilirijan Peter Mankoč sta najboljša posameznika drugega dne velike nagrade Italije v plavanju v Genovi.

Klinarjeva je osvojila drugo mesto na 200 m mešano (2:16,48), Mankoč pa je bil drugi v svoji paradni disciplini 100 m mešano (55,23). Na stopničke se je uvrstil tudi Triglavan Emil Tahirovič, ki je na 50 m prsno osvojil tretje mesto (27,61) in temu dodal še četrto mesto na 100 m prsno (1:00,22).

Med najboljše tri se je zavihtela tudi slovenska junakinja prvega dne Sara Isakovič, ki je osvojila tretje mesto na 400 m prosto (4:11,50), na 200 m delfin pa je bila sedma (2:13,20). Klinarjeva je dodala še četrto mesto na 100 m mešano (1:06,15). Zelo solidna nastopa pa je prikazal tudi Luka Turk, ki je bil na 1.500 m prosto 5. (15:09,65), na 200 m prosto pa je zasedel 16. mesto 1:50,23).

"Glede na lanske primerjalne izide sem zelo zadovoljen z Luko, pa tudi z Anjo na 200 mešano in s Saro na 400 m prosto, v delfinu pa nam v tem trenutku še ne gre najboljše. Vedeti pa je treba, da smo se ravnokar vrnili z višinskih bazičnih priprav in da vsi ti nastopi sodijo v specialni trening, zato izidi razumljivo še niso povsem vrhunski," je radovljiške nastope komentiral trener Miha Potočnik.

Med Slovenci je nastopil še Koprčan Matjaž Markič, ki se je odpovedal finalu na 50 m prsno, na 100 m prsno pa je osvojil 6. mesto (1:01,44).

"Matjaž je imel nekaj težav na obratih. Zelo dobro pa se je tokrat predstavil Emil," je po tekmi povedal trener Roni Pikec.

Serija tekem gran premio Italia se bo v nedeljo nadaljevala v Viareggiu.