9. 2. 2008,
21.32

Sobota, 9. 2. 2008, 21.32

Domačinke v Kopru izgubile

Odbojkarice Luke Kopra so v 18. krogu 1. DOL doma z 2:3 (18, -23, 13, -22, -8) klonile proti ekipi Benedikta.

Koprčanke so se tokrat sicer dobro zoperstavile Benediktu, a je po petih nizih kakovostnega dvoboja zmaga vendarle pripadla gostjam, ki so s 15 zmagami še vedno prepričljivo na drugem mestu prvenstvene lestvice.

V eni najboljših letošnjih domačih predstav so gostiteljice v uvodnem nizu presenetile sicer favorizirani Benedikt. Po izenačenem začetku so sredi niza pobegnile za nekaj točk in ga prepričljivo tudi osvojile. Njihove tekmice so nato uredile svoje vrste, a Koprčanke niso popuščale, tako da je bil drugi niz izenačen od prve do zadnje minute. V končnici so bile bolj zbrane gostje in tekmo vrnile na začetek. A to ni zmedlo domačink, ki so v nadaljevanju stopile na plin in že pri izidu 5:0, pozneje pa tudi z desetimi točkami prednosti, nakazale, da računajo na prevlado v nizih.

V nadaljevanju je bilo pričakovati ponovitev dobre koprske predstave, a so se odbojkarice Benedikta spet vrnile v igro. Njihova solidna prednost, ki sta jo priigrali zlasti Veitova in Klasinčeva, pa je ob dobrem upiranju domačink splahnela pri dvajseti točki. V dramatični končnici je niz Benediktu priigrala gostujoča kapetanka Aleksandra Klasinc in odločitev o zmagovalcu tokrat izredno atraktivnega in razburljivega srečanja prestavila v peti niz. V njem so domačinke vzdržale le nekaj minut, kar so gostje izkoristile in z novo zmago razveselile tudi kopico svojih navijačev.