Ponedeljek, 31. 7. 2017, 11.25

EP v Bakuju, velikokalibrska puška: trojni položaj (300 metrov)

Debevec v strelskem maratonu trkala na vrata najboljše deseterice

Rajmond Debevec | Foto Vid Ponikvar

Slovenski strelci na današnji tekmi evropskega prvenstva v Bakuju v disciplini velikokalibrska puška trojni položaj 300 metrov niso ponovili nedeljskega uspeha, ko je Rajmond Debevec z VK-puško leže osvojil odličje bronastega leska, ekipno pa drugo mesto. V strelskem maratonu je Debevec v tej neolimpijski disciplini s 1.153 krogi zasedel 12. mesto.

Drugi slovenski predstavnik Robert Markoja je današnjo kraljevsko strelsko preizkušnjo v azerbajdžanski prestolnici s 1.148 krogi končal na 14. mestu, tretji slovenski predstavnik Dušan Ziško pa s 1.111 krogi na 21. mestu. V ekipni konkurenci je Slovenija zasedla šesto mesto (3.412), slavila je Francija (3.472) pred Švico (3.461) in Avstrijo (3.458).

V posamični konkurenci je zlato kolajno osvojil Francoz Alexis Raynoud (1.167), srebrno in bronasto pa Madžara Istvan Peni (1.163) in Peter Sidi (1.161).