Nedelja, 13. 6. 2021, 10.31

Triatlon

Bojanc in Bartolova državna prvaka v standardnem triatlonu

triatlon | Foto Reuters

Na jubilejnem 10. triatlonu za pokal Istre v Kopru sta v standard triatlonu zmagala Klemen Bojanc (TK 3LIFE) in Monika Bartol (Inles Riko Ribnica). Oba sta se veselila tudi naslovov državnih prvakov, saj je preizkušnja štela za državno prvenstvo.

Bojanc je olimpijsko razdaljo(1500 m plavanja, 40 km kolesarjenja, 10 km teka) premagal v času 1:47,43. Drugo mesto je osvojil njegov klubski kolega Matija Meden, ki je za zmagovalcem zaostal 55 sekund, tretje mesto pa Mark Mandič (Utrip).

Zmaga Monike Bartol je bila še prepričljivejša, saj je drugouvrščeno klubsko kolegico, Simono Dolinar Majdič s časom 2:01,45 ugnala za minuto in 26 sekund. Tretja je bila Katja Hočevar (TK Ljubljana) z zaostankom 4:45.