Thermometer Blue 0,08

Nedelja, 27. 11. 2016, 16.53

Setovno prvenstvo, jiu-jitsu

Benjamin Lah na Poljskem do naslova svetovnega prvaka

Slovenski jiu-jitsu se veseli uspeha Benjamina Laha. Ta je konec tedna v Vroclavu na Poljskem osvojil naslov svetovnega prvaka v kategoriji do 94 kg. Že dan prej sta Sara Besal in Patricia Delač osvojili bron v konkurenci ženskih parov.

Lah je na SP prikazal odlične borbe in najprej predčasno pod prho poslal Poljaka Tomasza Dobrzynskega, v drugem kolu je dobil Rusa Dmitrija Marčenka, ki ga je premagal po točkah 14:8. V tretji borbi je proti znancu in prijatelju Timu Weidenbecherju, zmagovalcu zadnjega turnirja za evropski izziv, pokazal, da je tudi dobro taktično podkovan, in slavil z 11:7.

V finalu je Lah ugnal še enega znanca, Poljaka Tomasza Szewczaka, proti kateremu je izgubil borbo za tretje mesto na zadnjem SP na Tajskem. V finalu je Lah slavil kar z 29:7.

Tim Toplak je na SP osvojil 9. mesto, Žan Artelj 13., Tilen Hadolin pa 17.