17.31

Aljaž Venko boks

Četrtek, 8. 10. 2015, 17.31

Aljaž Venko se od SP poslavlja v drugem krogu

Slovenski boksar Aljaž Venko je na svetovnem prvenstvu v Dohi tekmovanje končal v drugem krogu.

Potem ko je 22-letni Konjičan v kategoriji do 75 kilogramov v torek v prvem krogu s 3:0 premagal boksarja iz Bocvane Chikando Zibanija, je bil tokrat v drugem krogu zanj usoden prvi nosilec te kategorije Kubanec Arien Lopez.

Venko, sicer peti na letošnjih premiernih evropskih igrah v Bakuju, je bil na svetovnem prvenstvu, kjer se delijo vozovnice za olimpijski turnir v Riu de Janeiru 2016, edini slovenski predstavnik. Proti prvemu nosilcu je Venko pokazal dobro borbo predvsem v drugi in tretji rundi, v prvi je tekmeca preveč spoštoval, a v celem dvoboju je odlično tehnično podkovani Kubanec vendarle s pridom izkoriščal večji doseg rok.

Tekmovanje amaterskih boksarjev na najvišji ravni si je sicer danes ogledal tudi eden najboljših profesionalnih boksarjev vseh časov Filipinec Manny Pacquiao.