Petek, 13. 11. 2020, 19.11

VN Turčije, istanbul, 2. prosti trening

Verstappen najhitrejši na obeh treningih, Hamilton nezadovoljen s podlago

F1 VN Turčije Istanbul | Foto Reuters

Nizozemec Max Verstappen je bil najhitrejši na obeh današnjih uradnih treningih pred nedeljsko veliko nagrado Turčije svetovnega prvenstva v formuli 1 v Istanbulu. Britanec Lewis Hamilton, ki si lahko v nedeljo že pribori sedmi naslov svetovnega prvaka, ni bil zadovoljen s podlago na progi.

Verstappen je dosegel čas 1:28.330, boljši čas od časa, ki ga je dosegel na prvem treningu (1:35,077), ko je bil tudi najhitrejši.

Za njim je bil Charles Leclerc v Ferrariju (+0,401), tretji pa Finec Valtteri Bottas za volanom Mercedesu (+0,575). Hamilton je bil na drugem treningu četrti (+0,850). Na prvem treningu je bil Botas deveti, Hamilton pa 15.

Hamilton se sicer lahko že v nedeljo s sedmim naslovom svetovnega prvaka izenači z Nemcem Michaelom Schumacherjem.

Britanski prvak je bil po treningu zelo kritičen do organizatorjev, češ da so z novim asfaltom povsem uničili sicer fantastično progo.

"Danes je bila katastrofa, proga je fantastična in res ne razumem, zakaj so za novo podlago porabili milijone. Zdaj je ta proga hujša od tiste v Portimau," je bil kritičen.