Sobota, 20. 5. 2017, 19.18

Pred VN Nemčije

Tim Gajser odlično začel, a padel v kvalifikacijah

Tim Gajser Trentino | Foto Grega Valančič / Sportida

V nemškem Teutschenthalu Tim Gajser zaradi padca ni končal kvalifikacij za veliko nagrado Nemčije. A sam njegov odstop ni ogrozil nastopa na dirki, če bo z zdravjem vse v redu.

Dva tedna po poškodbi v Latviji slovenski motokrosistični zvezdnik Tim Gajser že nastopa na veliki nagradi Nemčije. Na treningu mu je šlo odlično od rok. Bil je drugi. Na sobotnih kvalifikacijah pa se mu je zalomilo. Štartal je sicer odlično, drugi prišel v prvi ovinek. A na polovici dirke, ko je še vedno vodil, je padel. Zdrsnil je na 33. mesto, po enem krogu pa je končal dirko in zapeljal v bokse. Razplet pomeni, da bo Gajser štartno mesto na nedeljski dirki načeloma izbiral kot zadnji.

Po prvih informacijah se Tim počuti dobro. Da bodo Hondine skrbi še večje, je "poskrbel" Jevgenij Bobrišev, ki si je zlomil ključnico.

Jernej Irt je kvalifikacijsko dirko končal na 24. mestu in pustil dober vtis. Prvi startni položaj je osvojil Antonio Cairoli pred Herlingsom in Paulinom. Prva vožnja dirke se začne ob 14.00, druga pa ob 17.00.