Brad Binder Marc Marquez Luca Marini Francesco Bagnaia Ducati Jorge Martin MotoGP

Sobota, 28. 10. 2023, 11.00

6 mesecev

motogp, kvalifikacije in šprinterska dirka, vn tajske

Martin lovi prvaka, dobil šprint na Tajskem

Jorge Martin | Jorge Martin je zmagovalec kvalifikacij za VN Tajske. | Foto Reuters

Jorge Martin je zmagovalec kvalifikacij za VN Tajske.

Španski motociklist Jorge Martin (Ducati-Pramac) je zmagovalec šprinterske dirke v razredu motoGP pred nedeljsko dirko svetovnega prvenstva za veliko nagrado Tajske. Šprint je na drugem mestu končal Južnoafričan Brad Binder (KTM), ki je zaostal za slabo sekundo, tretji je bil Italijan Luca Marini (Ducati-VR46).

Johann Zarco
Sportal Prvenec Zarcoja, Bagnaia povečal prednost

Jorge Martin, ki je bil najhitrejši že v kvalifikacijah, v katerih je postavil rekord kroga, je tako zmanjšal zaostanek za vodilnim v skupnem seštevku SP, Italijanom Francescom Bagnaio (Ducati), s 27 na 18 točk. Bagnaia je kvalifikacije sklenil na šestem mestu, v sprintu pa je najprej v prvem krogu izgubil tri mesta, nato pa s sedmim mestom rešil tri točke.

Dobro se je sicer s štarta na dirkališču Buriram pognal Luca Marini, a je Martin v prvem zavoju ostal spredaj in se tam vozil do konca sprinta. Zanj je to že sedma sprinterska zmaga letos. Brad Binder je dirko začel s petega mesta in se po približno polovici dirke prebil do drugega mesta. Mesta je pridobival tudi Španec Marc Marquez na Hondi, ki je štartal kot osmi in si je v zaključku dirke privozil četrto mesto. Peti je bil njegov rojak Aleix Espargaro (Aprilia), na šestem mestu pa je dirko sklenil Italijan Marco Bezzechi (Ducati-VR46).

V nedeljo sledi še klasična preizkušnja za veliko nagrado, ki se bo začela ob 9. uri po slovenskem času. To bo sicer 17. od 20 dirk v letošnji sezoni.