Maraton, Hamburg (Nem)

Rok Puhar na svojem prvem maratonu izpolnil normo za svetovno prvenstvo

1

Rok Puhar | Foto Grega Valančič / Sportida

Slovenski tekač Rok Puhar je uspešno nastopil na svojem prvem maratonu v življenju. V Hamburgu v Nemčiji je osvojil 14. mesto, s časom 2;18:22 pa izpolnil normo za avgustovsko svetovno prvenstvo v Londonu (2;18:44).

Roku Puharju je uspelo nekaj, česar najbrž ni skoraj nihče pričakoval. Že v premiernem nastopu na maratonski razdalji je izpolnil normo za svetovno prvenstvo. Slovenija je tako dobila novega potnika za London. Tekač iz Šenčurja je ubral odličen tempo, polovico v večji skupini pretekel v času 1;08:08, tudi proti koncu pa ni popustil in v cilj pritekel v času 2;18:22.

Med tekom dvomil, da mu lahko uspe

S tem dosežkom prevzema vlogo trenutno najboljšega slovenskega maratonca. | Foto: Urban Urbanc/Sportida S tem dosežkom prevzema vlogo trenutno najboljšega slovenskega maratonca. Foto: Urban Urbanc/Sportida "Vreme je bilo mrzlo in vetrovno, predvsem v zadnjem delu tekme. Vmes je bila dvakrat celo toča. Med tekom nisem veliko gledal na uro, sem pa dvomil vase. Pričakoval sem krizo in krče ter se bal, čeprav mi je šlo lahko. Krize potem ni bilo, sem pa zadnje štiri kilometre čutil utrujenost. Na srečo sem ime dovolj rezerve, da sem v zdanjih metrih lahko proslavljal, mahal in kričal od veselja," nam je sporočil 24-letni tekač, ki ima pred seboj še bogato maratonsko kariero.

S časom 2;07:26 je zmagal Etiopijec Tsegaye Mekonnen, ki je za pet sekund ugnal nekdanjega olimpijskega in svetovnega prvaka Stephena Kiproticha iz Ugande. Zanimivo je, da je tretje mesto osvojil narekovalec tempa Jacob Kendagor (2;08:50), ki je imel očitno dovolj moči za tek do cilja.

Med dekleti je zmagala Portugalka Jessica Augusto (2;25:30).