1. 6. 2008,
13.49

Nedelja, 1. 6. 2008, 13.49

Na Goričkem tekli za državne naslove

Mitja in Mateja Kosovelj sta zmagala tudi na drugi tekmi za pokal Slovenije v gorskih tekih. Tek na Grad na Goričkem je štel tudi kot državno prvenstvo v teku ''gor/dol''.

Moška proga je bila dolga 9 kilometrov, v treh krogih pa so tekmovalci morali premagati tudi 405 metrov vzponov in spustov. Dobro pripravljenost je po zmagi na prvi tekmi (tek na Osolnik) ponovno potrdil Novogoričan Mitja Kosovelj (Inov8), ki je s časom 32:23 v cilj pritekel z dobre pol minute prednosti pred Sebastjanom Zarnikom (KGT Papež). Tretje mesto je osvojil član atletskega kuba Portovald, Boštjan Kozan.

Ženske so tekle dva kroga (6 km / 270 m vzponov in spustov), naslov državne prvakinje pa je pripadel Mateji Kosovelj (Inov8). Lucija Krkoč (ŠD Nanos) s katero skupaj trenirata je bila druga, tretje mesto pa je osvojila Valerija Mrak (AD Posočje). V mladinski kategoriji sta naslova osvojila Peter Oblak iz Žirov in Kaja Obidič (Inov8).