Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Gregor Pavšič

Ponedeljek,
3. 3. 2014,
15.07

Osveženo pred

7 let, 12 mesecev

Termometer prikazuje, kako vroč je članek. Skupni seštevek je kombinacija števila klikov in komentarjev.

Termometer prikaže, kako vroč je članek. Skupni seštevek je kombinacija števila klikov in komentarjev.

Thermometer Blue Green 3

Natisni članek

Ponedeljek, 3. 3. 2014, 15.07

7 let, 12 mesecev

Žival je del družine, zato si zasluži pravi klasični metuljček

Gregor Pavšič

Termometer prikazuje, kako vroč je članek. Skupni seštevek je kombinacija števila klikov in komentarjev.

Termometer prikaže, kako vroč je članek. Skupni seštevek je kombinacija števila klikov in komentarjev.

Thermometer Blue Green 3
Tjaša Storm se je z možem preselila v Berlin in začela izdelovati okraske za domače živali. Slovenske metuljčke, ki so vsi ročno izdelani, danes nosijo živali po vsem svetu.

Če ne bi bila v Berlinu, se česa takega ne bi lotila

"Nekoč je bil muc Max, ki je postal zelo priljubljen na Instagramu," se začetkov spominja Tjaša Storm. Pred tremi leti sta se z možem preselila v Berlin in kot da bi jima nemško mesto dalo zagona in poguma, sta svojo strast do dizajna in ljubezen do mačk združila v blagovno znamko Cat in Berlin.

"Berlin je na izdelke vplival tako, da se česa takega v Sloveniji skoraj zagotovo ne bi lotila," pravi Tjaša.

Skupaj z možem izdelujeta čisto prave metuljčke za živali. Narejeni so po vzoru klasičnih metuljčkov za ljudi. Njihova izdelava zahteva več korakov, postopek pa je načeloma enak. Drugačen je le način zapiranja. Poleg metuljčkov za živali izdelujeta tudi kravate, ovratnice in rute.

"Vsi izdelki so narejeni ročno. Na začetku je veliko časa vzelo kreiranje prototipov. Velikost in oblika sta prilagojeni živalim, da jih ne ovirajo. Tudi našega mačka nisva hotela oblačiti v kostume, tovrstni dodatki pa zanj niso moteči," pravi Stormova.

Slovenske izdelke nosijo tudi domače živali v Avstraliji

Ideja je nastala iz objavljenih fotografij njunega mačka na Instagramu, ki je v pol leta dobil 32 tisoč sledilcev. Prvi izdelki so bili namenjeni njemu in pozneje še mački Mini, nato sta jih z možem ponudila še na trgu.

"Odziv je bil izjemen. Prejeli smo ogromno objav, pozitivnih odzivov in ponudb za sodelovanje s skoraj vseh koncev sveta. Naše izdelke danes nosijo mačke, psi, zajci in drugi domači ljubljenčki od Nemčije, Nizozemske, Skandinavije do Amerike, Japonske in celo Avstralije," razlaga slovenska oblikovalka iz Berlina.

Povpraševanje in posledično ponudba izdelkov za domače živali sta iz leta v leto večja. Ljudje niso pripravljeni zapravljati le zase in bližnje, temveč vse več tudi za svoje zveste spremljevalce, ki so del družine.

"V naših življenjih igrajo pomembno vlogo in vsakemu lastniku že misel na svojega ljubljenčka pričara nasmeh na obraz. Pozornost in skrb sta še vedno najboljši metodi za izkazovanje ljubezni."

V Sloveniji preveč pesimizma, klima v Berlinu jo motivira

Tjaša Storm živi v Nemčiji, a ta za njene izdelke ni glavni trg. Celotna komunikacija poteka v angleščini in prek socialnih medijev poskuša nagovarjati stranke z vsega sveta.

"Kjerkoli začneš nov projekt, ni lahko. V tujini je možnosti neprimerno več kot doma, hkrati pa je konkurenca veliko večja. Za uspeh je potrebnega veliko dela, časa in energije. Ljudje pogosto vidijo le uspeh drugih in želijo veliko, pozabijo pa na pot, ki vodi do tja. Če imaš dobro idejo, moraš vanjo verjeti, slediti svojim vizijam in si upati ustvariti nekaj novega. Vse to se sliši preprosto, vendar se v Sloveniji, kljub ogromno sposobnim mladim, pogosto konča zaradi nenehnega pesimizma, ki je še vedno v zraku," razlaga Tjaša.

Berlin opisuje kot pravo nasprotje slovenskega okolja. Je zelo kreativno in odprto mesto, ki se nenehno spreminja in živi. Tam je veliko mladih ljudi z vsega sveta, ki skupaj živijo in ustvarjajo. Takšna klima te motivira.

Ne spreglejte