Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Ponedeljek,
27. 5. 2013,
13.29

Osveženo pred

8 let

Termometer prikazuje, kako vroč je članek. Skupni seštevek je kombinacija števila klikov in komentarjev.

Termometer prikaže, kako vroč je članek. Skupni seštevek je kombinacija števila klikov in komentarjev.

Thermometer Blue Green 4

Natisni članek

Andrej Fištravec Franc Kangler

Ponedeljek, 27. 5. 2013, 13.29

8 let

Fištravec šefa Snage in direktorico medobčinskega stanovanjskega sklada pozval k odstopu

Termometer prikazuje, kako vroč je članek. Skupni seštevek je kombinacija števila klikov in komentarjev.

Termometer prikaže, kako vroč je članek. Skupni seštevek je kombinacija števila klikov in komentarjev.

Thermometer Blue Green 4
Mariborski župan Andrej Fištravec direktorja občinskega podjetja Snaga Ivana Hajnška in direktorico Javnega medobčinskega stanovanjskega sklada Tanjo Vindiš Furman javno poziva k takojšnjemu odstopu.

Kot je Fištravec zapisal na svojem Facebook profilu, je zgrožen nad vsebino prisluhov nekdanjemu županu Francu Kanglerju in lovkam njegove hobotnice.

"Sodišče je Kanglerja spoznalo za krivega in ga obsodilo na zaporno kazen. Glede na vsebino prisluhov pa javno pozivam Ivana Hajnška in Tanjo Vindiš Furman, da nemudoma odstopita kot direktorja, saj očitno ne izpolnjujeta niti najosnovnejših moralnih pogojev za vodenje tako pomembnih družb," je zapisal.

Nekdanji župan skušal vplivati na odločitve svojih sodelavcev Na petkovi sodni obravnavi, po kateri je mariborsko okrajno sodišče Kanglerja zaradi nezakonite dodelitve službenega stanovanja vedeževalki Karin Ježovita obsodilo na sedem mesecev zapora, Ježovito pa na pet mesecev pogojno, je bilo namreč mogoče slišati vrsto telefonskih prisluhov, ki so kazali na to, kako je nekdanji župan skušal vplivati na odločitve svojih sodelavcev.

Ob tem je v telefonskih pogovorih obračunaval tudi z mediji, zlasti s časnikom Večer, o tem pa med drugim razpravljal s Hajnškom in njegovo soprogo, sicer prav novinarko omenjenega mariborskega časnika.

Na sojenju precej pozornosti namenjene časniku Večer Na to se je odzvala tudi sedanja odgovorna urednica Večera Katja Šeruga, ki je na spletni strani časnika med drugim zapisala, da tega, zakaj je tožilstvo želelo, sodišče pa dopustilo, da je bilo v sojenju o dodelitvi občinskega stanovanja vedeževalki toliko pozornosti namenjene Večeru, ne ve, ve pa, da je Večer v času nekdanjega župana zdržal vse pritiske na novinarje, urednike, celo na lastnika in v imenu javnosti vztrajal pri razkrivanju nepravilnosti, ki so zdaj predmet (pred)kazenskih in sodnih postopkov.

Ob tem je dodala, da so zdaj soočeni s primerom, ki vpleta eno največjih imen časnika, na odgovornih pa je, da se preudarno in na podlagi vseh dejstev odločijo. Na novinarjih ter obeh novinarskih društvih pa je po njenem, da razmislijo, ali bodo še naprej le poudarjali delovanje skladno z novinarskimi in etičnimi standardi ali pa jih bodo zares terjali tudi v praksi.

Šeruga: Primer obravnavamo z vso skrbnostjo in resnostjo Šeruga je na vprašanje v zvezi s tem, ali so bili proti njihovi novinarki morda sproženi kakršnikoli postopki, odgovorila, da primer obravnavajo z vso skrbnostjo in resnostjo. Postopki po njenih besedah tečejo, vključujejo več deležnikov, niso enostavni, podrobneje pa jih bodo lahko komentirali, ko bodo zaključeni na vseh ravneh.

"Iz mojega današnjega komentarja izhaja, da Večer svojo prihodnost gradi na verodostojnosti, zaupanju in zavezanosti bralcem. Od teh postulatov kot novinarka, trenutno pa tudi kot odgovorna urednica nočem, ne morem in ne želim odstopati. In če je to standard, ki si ga slovensko novinarstvo želi, javnost pa zasluži, je bržkone prav, da se o težavah v lastnih vrstah pogovarja in izjasni tudi stroka," je še dejala odgovorna urednica Večera.

Ne spreglejte