Thermometer Blue 0

rokomet Španija Nemčija Hrvaška

Nedelja, 31. 1. 2016, 8.43

Nemci postavili na glavo vse napovedi in postali evropski prvaki

Nemški rokometaši so osvojili zlato odličje na letošnjem evropskem prvenstvu na Poljskem. V finalu so s 24:17 premagali Španijo. Do bronaste medalje so z zmago nad Norveško (31:24) prišli Hrvati.

Pred evropskim prvenstvom jim zaradi obilice težav s poškodbami in izjemno pomlajene zasedbe s kopico širši populaciji skoraj povsem neznanimi posamezniki nihče ne bi pripisal možnosti za naslov prvaka. A so Nemci postavili na glavo vse napovedi. V finalu so izjemno prepričljivo s 24:17 premagali Španijo in po letu 2004, ko so na vrh Evrope stopili v Ljubljani, še drugič osvojili evropski naslov. Ves turnir jih je pod vodstvom Islandca Dagurja Sigurdssona krasila izjemno disciplinirana igra, polna želje po dokazovanju.

Tako kot pred 12 leti so se slovenske in nemške poti prekrižale tudi tokrat. Ekipi sta bili v isti skupini in se pomerili v tretjem krogu. Če bi tedaj Slovenci slavili, bi v glavni del odšli z lepo popotnico, tako pa so Nemci z odlično predstavo poslali zasedbo Veselina Vujovića domov, sami pa začeli pohod proti vrhu. Slovenci so na koncu osvojili 14. mesto

Tretje mesto je osvojila Hrvaška, ki je premagala Norveško. Prav Norvežani pa bodo slovenski tekmec v junijskih kvalifikacijah za svetovno prvenstvo v Franciji.