9. 9. 2010,
18.55

Četrtek, 9. 9. 2010, 18.55

Odličen začetek slovenskih moštev

Začela se je nova sezona hokejske lige EBEL. Obe slovenski moštvi, Tilia Olimpija in Acroni Jesenice, sta v novo sezono krenili z zmago.

Hokejisti Tilie Olimpije so novo sezono začeli pred domačimi navijači in premagali Vienno Capitals po daljšem času. Končni izid je bil 5:4. Odločilne so bile zadnje minute druge tretjine, ko so Ljubljančani na hitro zabili tri gole. Z enakim rezultatom so zmagali tudi hokejisti Acroni Jesenic, ki so gostovali na Madžarskem pri SAPA Fehervarju. Odločilna je bila prva tretjina, v kateri so si ''železarji'' nabrali tri gole prednosti.

V gosteh sta zmagala tudi Red Bull Salzburg in Medveščak Zagreb. KAC Celovec je do polnega izkupička prišel pred domačim občinstvom.

Liga EBEL, 1. krog:

Petek, 10. september: Tilia Olimpija : Vienna Capitals 5:4 (1:0, 4:2, 0:2) Sachl 13., 40., Hebar 33., Berlisk 39., Higgins 40.; Gratton 24., 44., Rotter 37., Bouchard 60.

SAPA Fehervar : Acroni Jesenice 4:5 (0:3, 2:2, 2:0) Vas 31., Mihaly 37., Sofron 46., Ladanyi 46.; Tičar 4., 19., Jeglič 7., Hafner 25., Skolney 27.

Liwest Linz : Red Bull Salzburg 3:5 (1:1, 2:3, 0:1) Leahy 6., Lukas 22., Cashman 36.; Koch 20., 60., Brucker 30., Abid 32., Lakos 38.

Graz 99ers : Medveščak Zagreb 0:1 (0:0, 0:1, 0:0) Banham 34.

KAC Celovec : VSV Beljak 5:3 (1:2, 3:1, 1:0) Craig 11., 22., Schumming 23., Scofield 38., Kalt 59.; Damon 6., Petrik 20., Ferland 36.