liga prvakinj Miša Marinček Ribežl

Ponedeljek, 10. 11. 2014, 10.56

3 leta

Ostra bitka z nesrečnim epilogom za Krim

Rokometašice Dinama iz Volgograda v Stožicah gotovo niso delovale nedotakljivo, a so bile krimovke tokrat prepočasne in v končnici premalo zbrane za uspeh. Sprijazniti so se morale s tesnim porazom.

Večino tekme je kazalo, da lahko Krim še vedno favoriziranemu Dinamu iz Volgograda gotovo vzame točko ali dve. Še posebej po odličnem začetku, ko so Ljubljančanke vodile že za štiri gole. A v končnici so bile Rusinje bolj zbrane in učinkovite ter se niso pustile ujeti na limanice hitr(ejš)e igre po doseženem zadetku. Več protinapadov smo pogrešali že prej, enako kot Krimova organizatorka igre Melanie Bak.

"Očitno smo malce pozabili na svojo hitrost, ki je hiba Rusinj. Mislim, da je bila tekma dobra. V drugem polčasu smo imeli manj sreče kot v prvem, tudi streljati moramo bolj natančno," je dejala Danka, ki je navajena na trdo igro na obeh straneh igrišča. Zato ni jadikovala, ko je dobila udarec v obraz – in ni bila edina –, ki za posledico ni imel izključitve.

Francoski sodnici sta dopuščali precej ostro igro, igralke obeh ekip pa kazensko posadili na klop za enako število minut. Pravzaprav bi lahko zapisali, da se je na ženski tekmi igralo precej moško. "To je rokomet. Šlo je za običajno tekmo v ligi prvakinj. Pomembno je znati tudi sprejemati udarce," ni delala drame 20-letna prišlekinja v Ljubljano, ki jo rada mahne po poteh po naši deželi.

Kdo drug kot Miša

Že točka bi bila za Krim izredno dragocena naložba za drugi del lige prvakinj. Vratarke so spet dobro opravile svoje delo. Tokrat so se v ljubljanskih vratih zvrstile vse tri, najbolj navdahnjena pa je bila spet Miša Marinček, v tej sezoni verjetno najboljša Krimova rokometašica.

"Tekmo smo začele odlično, tako v obrambi kot v napadu, saj smo povedle z rezultatom 8:4. Potem smo proti koncu prvega polčasa popustile, prisoten je bil padec koncentracije, saj smo prejele zadetke iz dveh, treh protinapadov in s tem se je Rusinjam uspelo približati. V drugi polčas smo krenile odločno, borile smo se srčno in si močno želele te zmage. Ampak preprosto se nam na koncu ni poklopilo. Kjer bi morale povesti za gol ali dva, nismo zadele, one pa so in povedle za en, dva zadetka, kar je na koncu odločilo tekmo," je dejala slovenska reprezentantka, ki se bo v soboto s soigralkami pomerila z dunajskim Hypom. Krim je trenutno na tretjem mestu skupine A, ki še vodi v drugi del.