Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Torek,
12. 6. 2012,
16.15

Osveženo pred

8 let

Termometer prikazuje, kako vroč je članek. Skupni seštevek je kombinacija števila klikov in komentarjev.

Termometer prikaže, kako vroč je članek. Skupni seštevek je kombinacija števila klikov in komentarjev.

Thermometer Blue Green 3

Natisni članek

Torek, 12. 6. 2012, 16.15

8 let

Jeseniška bolnišnica v začetku leta z negativnim poslovnim rezultatom

Termometer prikazuje, kako vroč je članek. Skupni seštevek je kombinacija števila klikov in komentarjev.

Termometer prikaže, kako vroč je članek. Skupni seštevek je kombinacija števila klikov in komentarjev.

Thermometer Blue Green 3
V Splošni bolnišnici Jesenice v prvih štirih mesecih beležijo negativni poslovni rezultat v višini 555.496 evrov, načrtovani delovni program pa so v tem obdobju presegli za 14 odstotkov.

Po besedah direktorja bolnišnice Igorja Horvata so poslovali v oteženih in negotovih razmerah, saj se je nadaljeval trend zmanjševanja sredstev.

Horvat: Prihodki s strani ZZZS so bili manjšani za sedem odstotkov Kot je na novinarski konferenci pojasnil Horvat, so bili prihodki s strani Zavoda za zdravstveno zavarovanje Slovenije kot plačnika ne glede na to, da so izstavili ustrezen račun za ustrezno opravljene storitve, tako v marcu kot v aprilu zmanjšani za sedem odstotkov, kar predstavlja 300.000 evrov.

Po navedbah v sporočilu za javnost, ki so ga iz bolnišnice posredovali po novinarski konferenci, sicer stroški porabe zdravil in zdravstvenega materiala ne presegajo načrtovanih, nekatere postavke porab po oddelkih so tudi nižje. Prav tako so nižji stroški zunanjih storitev.

Nekoliko pa so porasli stroški dela Nekoliko pa so porasli stroški dela, kar je odraz bolniških odsotnosti in porodniških dopustov, velikega števila dni dopustov zaposlenih in obveznega izobraževanja, povečanega dela v dežurni službi, predvsem ob koncih tedna, pa tudi zaposlovanja zdravnikov brez specializacije z namenom spodbujanja kasnejšega zaposlovanja v bolnišnici.

V bolnišnici je sicer zaposlenih 67 zdravnikov specialistov in 39 zdravnikov specializantov, kar je največ v zadnjih desetih letih. A, kot navajajo, jim kadrov še vedno primanjkuje tako v internistični kot v kirurški službi.

Kot razlog za preseganje načrtovanega delovnega programa v prvih štirih mesecih v bolnišnici navajajo dokončanje lani začete obnove operacijske dvorane za ortopedske in ginekološko-porodniške posege. Po namestitvi sodobne klimatizacijske opreme in zamenjavi luči v vrednosti 100.000 evrov naj bi program operacij spet stekel v septembru. Do konca novembra pa naj bi končali tudi obnovo in zamenjavo agregata za električno napajanje celotne bolnišnice.

Zaključili projekt izgradnje garažne hiše s heliportom So pa zaključili projekt izgradnje garažne hiše s heliportom, ki se je začel leta 2006. Heliport so zgradili v javno-zasebnem partnerstvu skupaj z izgradnjo garažne hiše. Po dvoletni zamudi zaradi prilagoditve evropskim zahtevam, so prejšnji teden pridobili uporabno dovoljenje za heliport, uporabljati pa ga bodo začeli 20. junija, ko bo tudi uradno odprtje. "Nov heliport zagotavlja ustrezen, hiter in varen transport. Zagotavljal bo večjo varnost tako helikopterski posadki kot pacientom," je prepričan Horvat.

Novi heliport je ena najpomembnejših pridobitev jeseniške bolnišnice v zadnjem času, namenjen tako za potrebe Enote helikopterske nujne medicinske pomoči kot za potrebe Gorske reševalne zveze Slovenije ter za transport pacientov in novorojenčkov v druge ustanove. Ocenjena tržna vrednost garažne hiše s heliportom je okoli tri milijone evrov. Letno pa na heliportu pristane med 130 in 150 helikopterjev.

Jeseniški bolnišnici se vendarle obeta izgradnja urgentnega centra Kmalu se jeseniški bolnišnici vendarle obeta tudi izgradnja urgentnega centra, vendar v precej manjšem obsegu, kot je bilo prvotno načrtovano. V zadnjih letih je bilo izdelanih kar 90 različic projekta in po petih mesecih usklajevanj vendarle kaže, da bo ministrstvo za zdravje odobrilo inačico projekta, ki bo v večji meri financiran iz evropskih sredstev. Investicija je ocenjena je na 3,7 milijona evrov, medtem ko bi prvotno načrtovan urgentni blok stal 25 milijonov evrov in bi zagotovil tudi prostor za nove intenzivne enote in operacijske dvorane.

Sedaj načrtovani prizidek obstoječi ambulantni stavbi bo le v obliki enonadstropne zgradbe in prinaša okrog 800 kvadratnih metrov dodatnega prostora. Horvat pričakuje, da bo decembra ali januarja izdano gradbeno dovoljenje, poleti 2013 pa naj bi začeli graditi. Postavljeni roki za izvedbo so zelo kratki, je opozoril Horvat, saj mora biti investicija v celoti zaključena do konca leta 2014.

Ne spreglejte