18. 9. 2011,
11.48

Nedelja, 18. 9. 2011, 11.48

Mugerli z zmago v kraljevski etapi na 3. mesto

Matej Mugerli je slavil v kraljevski 8. etapi letošnje dirke po Kitajski. Uspeh v etapi je bil dovolj, da se je kolesar Perutnine Ptuj s 6. mesta povzpel na 3. mesto v skupnem seštevku.

Kolesarji Perutnine so edina slovenska ekipa, ki že teden dni nastopa na 6. dirki po Kitajski. V vseh dosedanjih sedmih etapah niso uspeli doseči vidnejšega rezultata. V ne preveč zahtevnih etapah se je najbolj izkazal Matej Mugerli, ki je že v 1. etapi dobil nekaj odbitnih sekund na letečih ciljih in bil posledično ves čas uvrščen v deseterico najboljših v skupnem seštevku. Odločilna etapa na dirki je bila tokratna 8. Etapa, v kateri je sta bila na sporedu gorska cilja druge in prve kategorije.

Vzpon na prvi gorski cilj je le nekoliko razredčil glavnino, medtem ko je na vrh drugega gorskega cilja prva prikolesarila skupina šestih kolesarjev, v kateri je bil tudi Mugerli. Ubežniki so nato složno narekovali tempo na čelu, saj jih je do cilja ločilo le še 32 kilometrov. V ozadju je bila nekoliko hitrejša skupina dvajsetih kolesarjev, v kateri je bil tudi Uzbekistanec Muradjan Halmuratov, ki je vse od 3. etape odet v rumeno majico vodilnega. Šesterica ubežnikov je bila ujeta 5 kilometrov do cilja. Kljub temu je Mugerli kilometer do cilja poskusil s pobegom in uspel ciljno črto prečkati kot prvi.

''Današnja etapa je bila zelo težka. Namerili so 17 stopinj Celzija, vozili smo v dežju in megli. Ko sem videl, da kot ubežniki ne bomo uspeli v cilj prikolesariti pred zasledovalno skupino, sem pričel razmišljati o ciljnem šprintu. Kilometer pred ciljem sem videl, da so se med seboj v ospredju malo zaprli in tisti trenutek sem izkoristil za napad. Zelo sem vesel zmage,'' je po zmagi dejal Mugerli.

Mugerli, ki je slavil prvič v letošnji sezoni, je s tokratno zmago prekinil niz štirih zaporednih etapnih zmag Rusa Borisa Špilevskega. Poleg tega se je zavihtel na 3. mesto v skupnem seštevku. Obeta se mu, da bo 3. mesto tudi zadržal, saj bo po dnevu odmora v katerem bo na sporedu letalski transfer v Tianjin, na sporedu le še 85 kilometrov dolga krožna etapa. Mugerli je letos že blestel na Kitajskem, ko je julija dirko okoli jezera Qinghai končal na 4. mestu. Zmagal je njegov moštveni kolega Gregor Gazvoda, ki je na dirki po Kitajski odstopil pred pričetkom 7. etape.