Sreda, 24. 5. 2017, 11.31
7 let, 2 meseca
Bo šef Facebooka res kandidiral za predsednika ZDA? #fotozgodba
Številni Američani se sprašujejo, ali bo Mark Zuckerberg kandidiral za naslednjega predsednika ZDA. Ustanovitelj družbenega omrežja Facebook, ki ta namigovanja sicer zavrača, v zadnjem času bolj kot na direktorja tehnološkega podjetja namreč spominja na vzhajajočo politično zvezdo.
33-letni Mark Zuckerberg je s premoženjem, vrednim okrog 55 milijard evrov, po podatkih revije Forbes šesti najbogatejši človek na svetu, a številni Američani ga imajo radi, ker se kljub silnemu bogastvu ne vede prav nič bogataško. Njegov zaščitni znak so jopica, siva majica s kratkimi rokavi, kavbojke in športni copati.
Zakaj se porajajo vprašanja glede Zuckerbergovih političnih ambicij?
Z Markom Zuckerbergom in njegovo ženo Priscillo je v njuni dobrodelni organizaciji pred kratkim začel sodelovati David Plouffe (vir), ki je bil leta 2008 vodja uspešne predsedniške kampanje Baracka Obame.
Zuckerberg, ki je dolga leta veljal za ateista, svoje stališče do vere je navsezadnje razkrival tudi na svojem profilu na Facebooku, je pred novim letom zamenjal ploščo in poudaril pomembnost religije (vir). Vera je v ameriških političnih krogih še vedno prisotna, ne nazadnje so bili vsi dozdajšnji predsedniki ZDA odkriti pripadniki določene cerkve.
Mark Zuckerberg je odraščal v družini judovske veroizpovedi.
A oče družbenega omrežja Facebook je daleč največ špekulacij glede morebitnih političnih ambicij sprožil s svojo letošnjo turnejo po ZDA.
"O moj bog, mislim, da res namerava kandidirati za nekaj ..." Objav, kot je zgornja s Twitterja, v zadnjih mesecih na družbenih omrežjih kar mrgoli.
Zuckerberg je že večkrat javno poudaril, da gre za njegov osebni izziv, med katerim si bo prizadeval obiskati čim več ameriških zveznih držav in spoznati čim več ljudi, nazadnje v dolgi objavi pred nekaj dnevi.
A njegova turneja je po poročanju več tujih medijev (Guardian, Complex, Business Insider) videti zelo predsedniško.
Druženje s policisti v Dallasu v ameriški zvezni državi Teksas:
Urejanje parka. Zuckerberg je tukaj tudi pokazal, da je nasprotnik rasne diskriminacije v ZDA:
Na krovu ribiške ladje v zvezni državi Alabama:
V dirkaškem avtomobilu serije NASCAR. Zuckerberg ga sicer ni vozil, se je pa na sopotniškem sedežu nekaj krogov peljal z Dalom Earnhardtom mlajšim, najbolj priljubljenim dirkačem v ZDA:
Med obiskom enega od diskontov v New Orleansu, mestu, ki ga je leta 2005 opustošil orkan Katrina:
Druženje s košarkarji univerze Duke:
Sprehod in pogovor z generalom Kennethom Tovom, vodjo posebnih operacij ameriških oboroženih sil:
Mark v Fordovi tovarni pomaga pri sestavljanju poltovornjaka F-150:
Srečanje z eno od ameriških skupnosti žensk islamske veroizpovedi:
Mark vozi več kot 80 let star traktor med obiskom tipične ameriške kmečke družine:
Zuckerberg večerja z naključno družino v ameriški zvezni državi Ohio:
Pri gasilcih v mestu Elkhart v zvezni državi Indiana:
Mark med mašo v cerkvi ene od afroameriških skupnosti:
3