Kawasaki Romain Febvre Jaka Peklaj Jorge Prado GasGas Jeffrey Herlings KTM Jan Pancar Honda Tim Gajser Tim Gajser MXGP motokros

Sobota, 11. 5. 2024, 18.05

MXGP Galicije, kvalifikacijska vožnja

Prada in rdečega Gajserja ločila manj kot sekunda #video

Tim Gajser Galicija Honda |  Tim Gajser je prejšnji vikend na Portugalskem dobil kvalifikacijsko in prvo vožnjo, skupno pa bil po desetem mestu v drugi vožnji tretji. | Foto Honda Racing/ShotbyBavo

Motokrosist Tim Gajser je šest dni po treh padcih v drugi vožnji VN Portugalske, ki jo je končal na tretjem mestu in prevzel rdečo tablico vodilnega v prvenstvu, in močnih bolečinah v rami spet tisti pravi. Na kvalifikacijski vožnji pred nedeljsko VN Galicije v Lugu je zaostal le za Jorgejem Pradom. Ločila ju je le sekunda.

Agueda Tim Gajser Honda
Sportal Gajser s fizioterapije nazaj na motor, da pokvari špansko zabavo

Tim Gajser nastopa z rdečo tablico vodilnega v prvenstvu. | Foto: Honda Racing/ShotbyBavo Tim Gajser nastopa z rdečo tablico vodilnega v prvenstvu. Foto: Honda Racing/ShotbyBavo Tim Gajser (Honda) nadaljuje serijo odličnih štartov, ki še nekaj tednov nazaj niso bili njegova odlika. Dobil ga je tudi v kvalifikacijski vožnji na VN Galicije v Lugu. Povedel je pred Jeffreyjem Herlingsom (KTM) in Jorgejem Pradom (GasGas). Slovenski as si je pridirkal dobri dve sekundi prednosti, ko so se Herlings, Prado in Romain Febvre (Kawasaki) borili za drugo mesto. Troboj je dobil aktualni prvak, nato ujel Gajserja in ga šest minut in dva kroga pred ciljem prehitel. Pred zadnjim krogom je imel dirkač Honde dobri dve sekundi zaostanka, ciljno črto pa sta prečkala z manj kot sekundo razlike. Herlings je na tretjem mestu zaostal sedem sekund. Drugi Slovenec v MXGP Jan Pancar (TEM JP253) je bil z dobro minuto zaostanka 18.

Dvoboj Prada in Gajserja za prvo mesto:

Pauls Jonass (Honda), ki je minulo nedeljo presenetil z zmago na blatni dirki v Aguedi na Portugalskem, kar je bila njegova 12. v svetovnem prvenstvu, a prva v MXGP, je bil na kvalifikacijah deveti. Za najboljšima dvema je zaostal 43 sekund.

Timu se tako ni izpolnila želja, da na Pradovi domači progi dobi vse tri vožnje. A največ štejeta nedeljski, ko bo v igri 50 in ne le deset točk. Španec je letos dobil že štiri dirke, Slovenec pa je bil kot edini na vseh dosedanjih petih velikih nagradah na stopničkah (manjka mu samo zmaga). Prejšnjo nedeljo je Prado po seriji padcev končal na 13. mestu in rdečo tablico vodilnega v prvenstvu predal Gajserju. Po sobotni kvalifikacijski vožnji na trdi podlagi v Lugu je razlika med njima 13 točk.